cestuj s batohem logo
text: cestuj s batohem
Cestuj s batohem
Search
Close this search box.
Cestování > Cestovatelské tipy > TOP 5 nejlepší vinařství na Moravě
TOP5: Nejlepší vinařství na moravě

TOP 5 nejlepší vinařství na Moravě

Vydejte se s námi na návštěvu míst, která se mohou pyšnit titulem nejlepší vinařství na Moravě. Mimo tento článek nás to stálo také spoustu skleniček vína, ale čert to vem, žijeme jen jednou! :)
Obsah článku

Jižní Morava je posetá vinicemi a obyvatelé tohoto kraje jsou hrdí na vína, která se zde produkují. Zažijte neopakovatelnou atmosféru v jednom z mnoha jihomoravských vinařství. Abyste se nemuseli trápit s hledáním místa, které by vám kromě vína a tradičních degustací nabídlo i další zážitky, vybrali jsme pro vás celkem 5 tipů na nejlepší vinařství na Moravě, které nabízí i něco navíc.

Vinařství U Kapličky

Naše první zastavení proběhne v obci Zaječí, severovýchodně od Mikulova. Zde sídlí rodinné vinařství U Kapličky – pojmenované podle kaple sv. Urbana nacházející se na kopci nad vinařstvím. Kromě toho se můžete pokochat okolím z rozhledny Dalibor. Vinařství nabízí posezení v příjemné vinárně nebo vinném sklepě. V malebném areálu vinařství se nachází i luxusně zařízený penzion, nabízející též fitness i wellness – sauny, masáže, whirpool, zážitkové koupele nebo venkovní bazén. Hlad zaženete v přilehlé restauraci Retro gril. Ve vinařství U Kapličky spojíte touhu po vynikajícím vínu a odpočinku.

Vinařství Lahofer

Mezi nejlepší vinařství na Moravě bezesporu patří vinařství i Lahofer v obci Dobšice, která přímo sousedí se Znojmem. Vinařství odvozuje svůj název od místního rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera. Toto místo kromě vynikajícího vína okouzlí návštěvníky též svou jedinečnou architekturou – za zmínku stojí letní amfiteátr nebo unikátní vyhlídková střecha, jejíž provedení připomíná pohled na vinice. 

Z té střechy při dobrém počasí jednak vidíte do celé oblasti a jednak si připadáte se sklenkou dobrého vína, jako by vám svět ležel u nohou. 

Výtečné víno si můžete vychutnat v jednom z několika venkovních posezení nebo přímo ve vinném sklípku. Pod hlavičkou vinařství spadá i stejnojmenný hotel nacházející se v centru Znojma. Díky tomu můžete spojit ochutnávku vína a návštěvu druhého největšího města na jižní Moravě.

Lahofer: Nejlepší vinařství na Moravě

Chateau Valtice

Dalším místem, které vám nabídne jedinečný zážitek z konzumace vína, je vinařství Chateau Valtice. Toto vinařství patří mezi jedno z nejstarších v oblasti, kdy jeho kořeny sahají až do 12. století. Historie na vás dýchne v přilehlé Vinařské stodole, nabízející zajímavou expozici tohoto zemědělského odvětví. V rámci prohlídkových okruhů se můžete podívat též do Křížového sklepa A.D. 1640, katedrály vín s vyhlídkou, chrámu vína s rotundou a moravského sklepa. Součástí tohoto zážitku je i degustace 5 vín. Vzhledem k tomu, že se vinařství nachází na okraji Valtic, můžete návštěvu místa spojit i s procházkou po tomto malebném městě. 

Objevte další krásné výlety v oblasti jižní Moravy v našem stejnojmenném článku

Vinařství Mádl

Viděli jste film Bobule? Že se snímek natáčel na jižní Moravě nikoho nepřekvapí. Hlavní roli v něm kromě samotných herců sehrálo i vinařství Mádl ve Velkých Bílovicích. Zdejší vinice zanechaly v divácích pravděpodobně větší dojem než samotný děj filmu. Vinařství Mádl je velmi oblíbené, a proto z kapacitních důvodů nabízí řízené degustace pouze pro hosty ubytované v místním hotelu

Určitě nebudete zklamaní, pokud se zde pár dní zdržíte a přespíte v jednom z krásně vybavených pokojů, které hotel nabízí. K vínu se samozřejmě hodí i výborné jídlo, a to vám zajistí zaměstnanci restaurace, orientované na tradiční českou kuchyni.

Vinařství Sonberk

Cestu, která mapuje nejlepší vinařství na Moravě, zakončíme ve vinařství Sonberk, které se nachází kousek od Popic (západně od Hustopeč), a to přímo uprostřed vinohradu. Odlehlé místo nabízí perfektní odpočinek, krásný výhled na vinice a Pálavské vrchy a samozřejmě vynikající víno. 

Do vinařství se nejlépe dostanete po svých nebo na kole. Osobně doporučujeme chůzi (ostatně o tom tento web převážně je), neboť i samotná kamenitá cesta slibuje nezapomenutelný zážitek. Kromě vinic můžete v okolí najít i meruňkový nebo mandloňový sad (více o něm píšeme zde v článku). Ačkoliv se zde neubytujete, večírek, soukromou oslavu nebo svatbu si zde uspořádat můžete. Načerpejte úchvatnou atmosféru jižní Moravy ve vinařství Sonberk.

Sonberk: Nejlepší vinařství na Moravě
Zdroj: sonberk.cz

Sledujte nás na Instagramu

Podobné články

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý bezesporu Bohužel ne každý má to štěstí jako my a proto se nabízí i jiné možnosti Do Budějovic můžete přijet i jako turista a proto vznikl tento článek který vám představí šalamounské tipy na hotel České Budějovice nbsp Hotely kategorizujeme do skupin podle...

Nejenže Brno patří mezi druhé největší město v České republice ale současně se na jeho území nachází mnoho zajímavých míst která byste neměli při své návštěvě této moravské metropole nechat bez povšimnutí...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Picture of Pišta
Pišta
Rád píšu a na Cestuj s batohem jsem hlavní editor našich příběhů, které společně s dalšími členy spoluvytváříme na cestách.

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý bezesporu Bohužel ne každý má to štěstí jako my a proto se nabízí i jiné možnosti Do Budějovic můžete přijet i jako turista

Nejenže Brno patří mezi druhé největší město v České republice ale současně se na jeho území nachází mnoho zajímavých míst která byste neměli při své návštěvě této moravské metropole nechat