cestuj s batohem logo
text: cestuj s batohem
Cestuj s batohem
Search
Close this search box.

Our home is Czech republic

Naším domovem je Česká republika, jednoduchý překlad s jednodušším významem. Na základě předchozích cest a zkušeností ostatních cestovatelů jsme dospěli názoru, že spousta lidí reálně neví, kde se Česká republika, srdce Evropy, nachází. A co hůř, mnohdy to i ví, ale dochází k nedorozumnění, že jsme součástí východního bloku a nebo máme stále statut Československa.

Our home is Czech republic

Dlouhé a chladné zélandské večery zavření v autě, jsme přemýšleli, jakým způsobem český odkaz ve světě zanechat. Je těžké zastavit neznámého člověka s prosbou vyslechnout dějiny a významnosti naší země. Lidé milují příběhy, obrázky a jednoduchost věci.

Celý projekt spočívá v propojení kultur a zanechání českého odkazu v každém, kdo nám přijde “pod ruku”. Prostým banerem ať už udělaného z kartonu, látky nebo na kůži, lze jednoduše vysvětlit prakticky kdekoliv a komukoliv, kdo a odkud jsme.

Neptali jsme se, co rodná vlast může udělat pro nás, zeptali jsme se, co my můžeme udělat pro ni!

V době otevřenosti a téměř neomezených možností toužíme všichni po poznání, uspokojení a nových zážitcích. Za hranicemi, kde je podle představ jiný svět, zapomínáme odkud jsme, a jak bohatá naše země je.

Cíl projektu je nekonečně dlouhý. Připojte se k nám ať už jste doma, v zahraničí, cestujete, dovolenkujete a nebo se nudíte. Vyfoťte se, nahrajte video a připojte hastag #ourhomeisczechrepublic s lidmi, kteří už nyní ví, kde Česká republika leží! Nebo pokud jen budete s někým debatovat a uslyšíte ony demagogie o naší zemi, povězte mu, jak moc se plete.

Otevřenost platí i zde, tudíž ať už jsi odkudkoliv, žiješ kdekoliv a chceš popostrčit svou zemi, ukaž se. Máš na to možnost.

Sleduj nás na instagramu