Nejlepší dárky pro milovníky hor

Obdarovat člověka může být někdy náročné. A co teprve člověka milujícího hory a toulky po divočině? To je teprve oříšek! Vybrali jsme pro vás ty nejlepší dárky pro milovníky hor, se kterými rozhodně nešlápnete vedle. 

Správný horal občas potřebuje něco uříznout, ustřihnout nebo otevřít. Proto dárek v podobě legendárního multifunkčního nožíku potěší. Za atraktivní cenu darujete malou, ale zázračnou věc, která nesmí chybět v batohu žádného dobrodruha.

Zdroj: 4camping.cz

I když jsou výlety do hor zábava, občas je potřeba se zastavit a ponořit se do řádků knihy. Mezi ideálními dárky pro milovníky hor představují cestopisy. Papírová podoba knih ne vždy na cestách vydrží a kdo by se chtěl táhnout s batohem plným knih? Pak doporučujeme podívat se po čtečce. 

Plecháček

Nesmrtelný a jedinečný dáreček – to je plecháček! Ať už si dá obdarovaný ranní kávu nebo večerní čaj, vždy si vzpomene na to, kdo mu plecháček dal. Velkou výhodou tohoto nádobí je jeho nerozbitnost. Na internetu najdete velké množství vzorů, takže svým výběrem potěšíte i toho nejnáročnějšího dobrodruha. 

Být v přírodě občas vyžaduje úplné odstřižení se od světa. Ne vždy se to ale hodí. Současná elektronika dokáže divy – v takovém telefonu jsou k dispozici mapy, kompas, kalkulačka, zápisník a další užitečné aplikace. Ale když se elektronika vybije, nastává doba temna. S powerbankou od vás ale cestovatel zdárně dorazí do své cílové destinace.

Stylové nebo funkční tričko

Oblečení je něco, čeho má každý výletník vždycky málo. Kvalitním bavlněným tričkem v oblíbené barvě, na kterém bude navíc vyobrazen oblíbený motiv cestovatele, rozhodně potěšíte. Vybrat ale můžete i mikinu, pyžamo nebo čepici. Na přípravě takového trička usilovně makáme! 🙂 

Jsou lidé, u kterých byste s praktickými dárky neuspěli. To ale není případ cestovatelů, pro které jsou tyto dárky nezbytností. Takovou věcí je třeba čelovka, bez které se kolikrát neobejdeme doma, natož v divoké přírodě, kde nejsou žádné lampy nebo pouliční osvětlení. 

Občas je potřeba se na cestách pořádně zahřát. Mezi dárky pro milovníky hor pak má termoska nezastupitelné místo. Ve správné a kvalitní termosce by vám horký nápoj měl vydržet co nejdéle. Výhodou termosky je také její odolné provedení.

Praktická lékárnička

Všechny výše uvedené dárky pro milovníky hor sice potěší, ale zdraví je na prvním místě. A pro cestovatele, které cesty zavedou kolikrát do nebezpečných situací, to platí dvojnásob. Proto se neostýchejte a darujte svému dobrodruhovi bezpečí a zdraví.

V opačném případě můžete doporučit, jak by taková lékárnička měla vypadat. Zdenička připravila článek popisující, co vše by měla turistická lékárnička obsahovat. 

Vše, co by měla obsahovat turistická lékárnička

Káva patří mezi nejoblíbenější nápoje na celém světě a miliony lidí si bez ní neumí představit svůj den. Proto by bylo překvapení, kdyby na ni cestovatel na své pouti neměl chuť. Naštěstí existuje dost možností, jak si kávu připravit i v divočině. Pokud cestovatel již nějaké vybavení má, tak dozajista nepohrdne balíčkem kávy na cesty. Pokud vybavení nemá, hodí se vždy cestovní kávovar. 

V horách může být často nouze o kus žvance. Proto se hodí vždy sáhnout do batohu pro tyčinku a večer si udělat kdekoliv něco teplého k jídlu. K tomu perfektně slouží instantní jídlo a doplňky stravy. Bez záložního jídla bychom byli na cstách kolikrát nahraní. 

Nikdy neříkej nikdy. Sada pro přežití v přírodě obsahuje vše důležité, když se stane nějaký nešvar na cestách. Sada není nijak drahá a obsahuje vše potřebné – kompas, píšťalku, kleště a LED svítilnu, strunu na řezání, křesadlo a bivakovací fólii. Za 350,- Kč perfektní. 

Uvařit na ohni je legrace, ale rozdělávejte oheň pozdě večer nebo v mrazu. Díky outdoorovému vařiči bude jídlo připravené do pár minut a téměř bez práce. Je důležité myslet na skaldnost vařiče. Jsou pevné a skládatelné vařice. Jak už název napovídá – pro horala, který má v batohu omezené místo se hodí skládací vařič. 

Počasí umí být nevyzpytatelné a na cestách to platí dvojnásob. Ne každý rád putuje v dešti. Proto obdarujete-li horala pláštěnkou, můžete si být jisti, že na své cestě dojde až do cíle, i navzdory případné průtrži mračen.

Počasí na camino: Kdy se chodí svatojakubská cesta

Sleduj nás na instagramu