cestuj s batohem logo
text: cestuj s batohem
Cestuj s batohem
Search
Close this search box.
Cestování > Cestovatelské tipy > Nejlepší aplikace na turistiku
Nejlepší aplikace na turistiku pro tento rok

Nejlepší aplikace na turistiku

Aktualizováno: 21. června 2024

Dnešní moderní doba nás naučila, že fungovat bez telefonu prakticky nejde, ať se nacházíme kdekoliv. V tomto článku se podíváme na ty nejlepší aplikace na turistiku, které by měl mít v telefonu každý dobrodruh. 
Obsah článku
Nejlepší aplikace na turistiku pro tento rok

Ačkoliv spousta horalů míří do míst, kde lišky dávají dobrou noc, ani oni si nedokáží představit své dobrodružství bez elektroniky. Přišli na to i vývojáři aplikací, díky kterým si lze stáhnout mnoho vymožeností užitečných na cesty. Pojďme se společně podívat na nejlepší aplikace na turistiku, které i my aktivně používáme.

Mapy.cz

První místo v našem našem žebříčku „nejlepší aplikace na turistiku” musí bezesporu patřit legendární stránce mapy.cz, která má i svou vlastní aplikaci. Ta nesmí chybět v telefonu žádného cestovatele. Výhodou aplikace je možnost stažení si konkrétních map do paměti telefonu, a tak nejste vázáni na internetové připojení. Kromě turistických tras zde najdete i zajímavé tipy na výlety, převýšení trasy, počasí, ale i informace o zdrojích pitné vody v okolí. Samozřejmostí jsou i jízdní řády. Díky možnosti přepínání mezi mapami tak můžete volit mezi základní, turistickou nebo třeba satelitní mapou.

Aplikace na počasí

Bez aplikace na předpověď počasí se neobejde žádný dobrodruh, a proto nejlepší aplikace na turistiku musí obsahovat i nějakou z nich. Podle počasí totiž volíme nejen cílovou destinaci, ale i oblečení nebo možnosti přespání. Pokud se pohybujeme v rámci České republiky, vystačíme si s aplikací od ČHMÚ. Tato aplikace je skvělá v tom, co všechno zobrazuje – kromě standardních informací o srážkách a teplotě vzduchu se dozvíte o intenzitě větru, biopředpovědi nebo aktivitě klíšťat. Při cestách do zahraničí se musíme porozhlédnout po jiných aplikacích – doporučujeme třeba Yr, Windy nebo Weather & Radar.

Adventurer

Tato jedinečná aplikace z dílny českých vývojářů v sobě schraňuje všechny dostupné turistické trasy – od těch nejpopulárnějších po ty méně známé. Uživatel si jen vybere trek, který se mu zamlouvá a vzhůru na výlet! Ke každé trase jsou uvedeny základní informace včetně doporučeného vybavení, náročnosti trasy nebo předpověď počasí. V aplikaci můžete vyhledávat mezi treky v České republice, ale i v zahraničí (nechybí trasy ani v těch méně známých zemích jako třeba Faerské ostrovy). S Adventurer v telefonu si na své přijdou jak začínající cestovatelé, tak zkušení dobrodruzi. 

Na kole i pěšky

Jak již název napovídá, aplikace je vhodná pro všechny bez rozdílu způsobu cestování. Ať už se tedy rozhodnete pro pěší túru, jízdu na koni, kole, inlinech nebo v kanoi, v aplikaci najdete všechny trasy, včetně naučných nebo běžkařských. Kromě toho v mapě vždy najdete tip na zajímavá místa, které byste měli navštívit. Nejedná se jen o klasické historické památky a muzea, aplikace vám doporučí i skvělé restaurace, místa ke koupání nebo aktuální kulturní akce. Na kole i pěšky je velmi jednoduchá a intuitivní aplikace, kterou se hodí mít v telefonu. 

Park4night

Mezi nejlepší aplikace na turistiku bezesporu patří i tato, neboť budete přesně vědět, kde přenocovat. Skrze tuto aplikaci najdete vhodné místo, kde zaparkovat auto nebo si postavit stan. Samozřejmě si můžete vystačit i s obyčejnou mapou, nicméně realita může být nakonec odlišná. Díky pravidelným aktualizacím Park4night se vám nestane, že byste neměli kde přečkat noc. Skrze filtry si můžete vybrat místo skutečně na míru – ať už cestujete low-cost a oceníte bezplatné místo nebo naopak prostor vybavený nezbytným sociálním zařízením. Velkou výhodou aplikace je také to, že najdete parkoviště nejen pro osobní automobil, ale i karavan.

Bezkempu.cz – vítěz nejlepší aplikace na turistiku

Česká aplikace, která sdružuje na jedné straně majitele nemovitostí (pozemků, opuštěných staveb a různých přístřešků), a na straně druhé množství dobrodruhů, kteří chtějí kempovat jinak. Aplikace nabízí intuitivní rozhraní, kde si můžete na mapě útěku vyfiltrovat typy ubytování – pozemky bezKempu, přístřešky a chaty, stellplatzy, glampingy (Přečtěte si více o glampingu) nebo minikempy.

Za malý poplatek vás pak majitelé nechají u sebe přespat. My jsme takhle třeba spali díky aplikaci pod sjezdovkou u Trutnova. Oplachovali se hadicí a večer krmili kozy. Moc hezký zážitek!

Bezkempu.cz - nejlepší aplikace na turistiku
Množství míst za úžasné ceny, proto nejlepší aplikace

Outdooractive

„Objev úžasné outdoorové zážitky, spolehlivé návrhy tras a nejlepší mapy po celém světě – podle doporučení tisíců horských průvodců, strážců stezek a dalších profesionálů v oboru.“ Sám popis aplikace napovídá jakým způsobem vám appka usnadní život. Stačí si vybrat oblíbenou aktivitu a vyrazit za dobrodružstvím! Začít můžete u pěší turistiky, cyklistiky, běhu nebo bruslí, horolezectví a skončit až u zimních sportů.

Revolut

V neposlední řadě doporučuji aplikaci Revolut, díky které jsme ušetřili spoustu peněz na poplatcích za výběry anebo za nevhodné kurzy. Většina evropských zemí je velmi dobře připravených na platby kartou, téměř všude lze platit. Párkrát se nám stalo, že jsme museli vybírat a i přesto, že máme ke kartě výběry z bankomatu zdarma, účtoval nám cizí ATM poplatek z transakce 3 % + nám dal docela špatný kurz. Revolut toto nemá.

Jízdní řády IDOS

V Česku velmi oblíbená aplikace, pro nás alespoň určitě. Velmi často plánujeme jednosměrné výlety, ze kterých je poté potřeba se vrátit zpět. Hojně využíváme aplikaci Českých drah (Můj vlak), nicméně ne vždy v dané lokalitě dráhy operují, stejně tak jezdí vlak. Aplikace IDOS agreguje nabídky železničních a autobusových dopravců na jednom msítě. Stačí si vybrat místo a čas odjezdu.

Sledujte nás na Instagramu

Podobné články

Jestliže vás láká elegantní způsob ubytování který však nepostrádá nic z dobrodružství které na dovolené můžete zažít pak si čtení článku o glamping dozajista užijete Kdo ví třeba díky tomutu textu objevíte nový způsob jak procestovat celý svět...
Červen je skvělý měsíc pro cestování k moři Proto jsme si v tomto článku vzali na paškál ty méně známé destinace kam v červnu k moři v Evropě...
Picture of Pišta
Pišta
Rád píšu a na Cestuj s batohem jsem hlavní editor našich příběhů, které společně s dalšími členy spoluvytváříme na cestách.
Dnešní moderní doba nás naučila že fungovat bez telefonu prakticky nejde ať se nacházíme kdekoliv V tomto článku se podíváme na ty nejlepší aplikace na turistiku které by měl mít
Jestliže vás láká elegantní způsob ubytování který však nepostrádá nic z dobrodružství které na dovolené můžete zažít pak si čtení článku o glamping dozajista užijete Kdo ví třeba díky tomutu