cestuj s batohem logo
text: cestuj s batohem
Cestuj s batohem
Search
Close this search box.
Cestování > Cestovatelské tipy > 7 tipů kam v červnu k moři v Evropě
Kam v červnu k moři v Evropě

7 tipů kam v červnu k moři v Evropě

Aktualizováno: 22. června 2024

Červen je skvělý měsíc pro cestování k moři. Proto jsme si v tomto článku vzali na paškál ty méně známé destinace, kam v červnu k moři v Evropě.
Obsah článku

Červen je skvělý měsíc pro cestování k moři. Ještě nezačala hlavní letní sezóna a na mnoha místech po Evropě je již teplo. Tohoto faktu si je však vědomo mnoho turistů, a tak spousta resortů již v této době praská ve švech. My ale máme v rukávu 7 míst kam v červnu k moři v Evropě s vidinou minima turistů.

Černá Hora – pobřeží Tivat

Město Tivat je malé, avšak malebné město na pobřeží zálivu Boka Kotorska. V minulosti bylo město důležité pro svoji námořní dopravu, což je zřejmé i dnes, kdy v přístavu kotví mnoho luxusních lodí. Centrem turistického ruchu se město stalo až po roce 2000 – začaly se zde budovat hotely a další vyžití pro turisty. Pro ně nabízí tato oblast prosluněné písčité pláže a skvělé možnosti potápění v čistém moři

Do Černé Hory můžete buď dojet autem, nebo doletět levným spojem z Vídně.

Tivat je kouzelné místo a přitom tak blízko. Foto by: https://adrialine.wordpress.com/tivat/

Chorvatsko – ostrov Vis

Chorvatsko nesmí v našem článku, kam v červnu k moři v Evropě chybět. Nepodíváme se však do tradičních letovisek. Na paškál si vezmeme méně známý ostrov Vis, který se nachází v jižní části země. Na něm se rozkládá stejnojmenné městečko společně s dalšími vesničkami. Ostrov Vis se může pyšnit nedotčenou přírodou a odlehlými zátokami, kde najdete klidu i během hlavní turistické sezóny. Kromě jedinečného koupání stojí za pohled i vyhlášené citronovníkové plantáže. 

Rumunsko – Constantą

I v Rumunsku se dají najít krásné destinace pro přímořský odpočinek. Zavedeme vás do města Constantą nacházející se na pobřeží Černého moře. Město bylo založeno za dob Římské říše, což dokládají četné antické památky. Ve městě se nachází i pozůstatky z období turecké nadvlády. V současnosti jde o největší rumunský přístav, cca 200 km od hlavního města Bukurešť. Toto místo bylo oblíbenou destinací za socialismu, avšak i nyní má co nabídnout – ne nadarmo jde o největší rumunské letovisko.

Bulharsko – Nesebar

V našem putování se přesuneme do Bulharska, do města Nesebar. Tato destinace představuje ideální kombinaci pro milovníky památek a písčitých pláží. Město se nepřezdívá „Perla Černého moře” jen tak pro nic za nic. Ačkoliv Nesebar nepatří mezi nejznámější, kousek od něj se nachází již známá letoviska Burgas nebo Slunečné pobřeží. Okolí města vás okouzlí malebnými písčitými plážemi s čistou vodou. V blízkosti Nesebaru je možné i další vyžití – akvaparky, jezero s léčivým bahnem nebo přírodní rezervace.

Itálie – pobřeží Cilento

I v zemi, která žije z cestovního ruchu, se dá nalézt méně známé středisko. Řeč je o pobřeží Cilento, jež se rozkládá v jižní části Itálie. Zdejší moře patří mezi jedno z nejčistších, takže se jedná o skutečnou pastvu pro oči. Pokud si budete chtít odpočinout od pobytu u moře, vyjdete se na cestu do stejnojmenného národního parku, který kombinuje nedotčenou přírodu, historické památky a okolní autentické vesničky. Mimo jiné se v národním parku můžete projít po údolí Vallo di Diano nebo vystoupat na nejvyšší horu Panormo (1 742 m. n. m.) v pohoří Alburni.

Albánie – Dhermi

V Albánii se dají najít krásná letoviska, ze kterých nebudete chtít odjet. Perfektním místem pro dovolenou v červenci je Dhermi, vesnice na Albánské riviéře. Toto jedinečné místo se nachází v blízkosti strmých svahů, které dotváří jedinečný pohled. Na turisty zde čeká azurové moře, oblázkové pláže a skalnaté útesy. Přímořské atmosféře přihlíží stejnojmenná vesnice s oranžovými střechami, jejíž unikátní ráz dodává celému místu nádech klidu a magickou atmosféru. Na turisty jsou zde však připraveni – najdete zde mnoho obchodů a restaurací. 

Albánie je rostoucí perslou Evropy. Foto by: Zdeněk Jastřembský

A nemusíte využívat cestovní kancelář. Velmi hezky popisuje cestování po Albánii skvělý blog Průvodce po Albánii.

Řecko – pobřeží Pelion

Naši cestu kam v červnu k moři v Evropě zakončíme v Řecku, konkrétně na pobřeží Pelion. Jedná se o klidný poloostrov obklopený azurovými vodami Egejského moře a Pagasitického zálivu. Toto místo je hustě opředeno řeckou mytologií, neboť se zde pohybovaly významné postavy – Achiles, Hérakles, Jáson, ale i bájní kentauři. Ačkoliv zde mnoho antických památek nenajdete, přesto stojí za povšimnutí olivové háje, unikátní horské vesničky nebo divoká příroda. Vzhledem k teplému klimatu se zde daří exotickým rostlinám nebo ovoci.

Celé pobřeží na severu od Athén je velmi hezké. Pamatuji si, že v době, kdy jsem byl v Řecku na Erasmu (to už je taky let), jsme pár dní na několika malebných místech strávili. Zároveň jsme učinili i výšlap na horu Olymp, který je pro červen stále vhodný!

Sledujte nás na Instagramu

Podobné články

Dnešní moderní doba nás naučila že fungovat bez telefonu prakticky nejde ať se nacházíme kdekoliv V tomto článku se podíváme na ty nejlepší aplikace na turistiku které by měl mít v telefonu každý dobrodruh...
Jestliže vás láká elegantní způsob ubytování který však nepostrádá nic z dobrodružství které na dovolené můžete zažít pak si čtení článku o glamping dozajista užijete Kdo ví třeba díky tomutu textu objevíte nový způsob jak procestovat celý svět...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Picture of Pišta
Pišta
Rád píšu a na Cestuj s batohem jsem hlavní editor našich příběhů, které společně s dalšími členy spoluvytváříme na cestách.
Dnešní moderní doba nás naučila že fungovat bez telefonu prakticky nejde ať se nacházíme kdekoliv V tomto článku se podíváme na ty nejlepší aplikace na turistiku které by měl mít
Jestliže vás láká elegantní způsob ubytování který však nepostrádá nic z dobrodružství které na dovolené můžete zažít pak si čtení článku o glamping dozajista užijete Kdo ví třeba díky tomutu