cestuj s batohem logo
text: cestuj s batohem
Cestuj s batohem
Search
Close this search box.
Cestování > Recenze > Nejlepší kabinové zavazadlo: Žebříček TOP 7 zavazadel
Nejlepší kabinové zavazadlo

Nejlepší kabinové zavazadlo: Žebříček TOP 7 zavazadel

Aktualizováno: 22. června 2024

Pokud si chcete být svým výběrem tašky do letadla jistí, přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte, jak a kde vybrat to nejlepší kabinové zavazadlo.
Obsah článku

Cestování může být někdy skutečná věda. Nevěříte? Však si vzpomeňte na ty situace, kdy jste si přepočítávali kilogramy vašich odbavených kufrů, abyste se vešli do limitu stanoveného aerolinkami. Nebo také jste určitě zažili strach z toho, zda vás palubní personál s vybraným zavazadlem na palubu vůbec pustí. Neexistuje jedno nejlepší kabinové zavazadlo, ale alespoň vás trochu nasměrujeme vstříc vhodnému výběru.

Co je to kabinové zavazadlo

Kabinové (nebo také příruční) zavazadlo představuje kompaktní a praktickou možnost cestování. Jde ve své podstatě o veškeré batohy, kufry nebo tašky, které jsou velikostně uzpůsobené tomu, abyste si je mohli s sebou vzít do letadla

Kabinové zavazadlo má všeobecně stanovené rozměry 50x40x20 cm. Na letišti poskytují aerolinky možnost zkontrolovat si, zda vaše vybrané zavazadlo tyto rozměry splňuje. Záleží nicméně na samotném zavazadlu – třeba takový batoh může být větší než udávané rozměry, neboť se na rozdíl kufrů s pevnou skořápkou dá zmáčknout. Kabinové zavazadlo pak odpovídá hmotnosti do 10 kg.

Nejedná se však jen o kufry a batohy. Na palubu si s sebou můžete vzít i třeba kabelku, krosnu, ale i jiné cestovní tašky, které splňují požadované rozměry.

Problémy s kabinovými zavazadly

Největším problémem je samotný cestující. Bohužel je to tak. Na letišti jsme se kolikrát setkali se situací, že si lidé vědomě koupí příruční zavazadlo, které je ve skutečnosti váhově odpovídající odbavenému 15kg zavazadlu. Na letišti pak nastane trapná situace, kdy vás personál před vstupem na palubu zkontroluje. Pokud je přímo zřetelné, že je vaše zavazadlo větší (prostě narvané k prasknutí) a těžší, naúčtuje vám poplatek za toto zavazadlo. Poplatek mnohdy odpovídá od 60 do 100 EUR.

I já sám jsem toto několikrát zkusil. Nikdy mě nechytili! 😀 Je to ale hloupý příklad, protože za ty nervy (ne moje, ale ostatních, kterým kupuju letenky), to opravdu nestojí. Zdéňa i já jsme na cestu na Camino vyrazili s tímto 40l batohem z Decathlonu a byli jsme spokojeni, vzali jsme ho hned dvakrát.

Takto vypadalo naše kabinové zavazadlo při cestě na Camino

V jakých situacích se vám kabinové zavazadlo vyplatí?

V palubních zavazadlech máte na dosah ruky nezbytnosti – především doklady, peníze, elektroniku, zábavu do letadla apod. Nicméně na výlet můžete vyrazit i jen s jedním příručním zavazadlem, čímž ušetříte mnoho peněz. Na dovolenou jen s kabinovým zavazadlem se vám vyplatí především na víkendové zájezdy po Evropě – spousta cestovatelů takto jezdí do Itálie, Španělska, ale i Velké Británie nebo Skandinávie (Další inspiraci najdete na našem blogu). Současně je nabídka zavazadel skutečně široká a vy tak rozhodně nebudete mít problém vybrat nejlepší kabinové zavazadlo.

Pro své kompaktní rozměry a ergonomický design se dají snadno přenášet a uskladnit v leteckých kabinových prostorech. Výrobci těchto typů zavazadel jsou si vědomi požadavku na praktičnost, díky čemuž poskytují inteligentní vnitřní uspořádání, do kterého uskladníte vše potřebné. Současně použité materiály a odolné konstrukce zavazadla zaručují bezpečnost a ochranu vašich věcí během celé vaší cesty, a to nejen v letadle.

Proč se kontrolují kabinová zavazadla

Nízkonákladové společnosti šetří, kde se dá a na palivech nevyjímaje. Každý další kilogram znamená větší spotřebu paliva, což odpovídá ztrátě aerolinky. Samozřejmě aerolinka chce také prodávat větší zavazadla, ale primárně je to kvůli výše uvedenému.

Rozměry kabinových zavazadel nízkonákladových společností

Každá aerolinka to má trošku jinak. Čísla ale kolerují s výše napsaným.

  • Ryanair – 40x20x25 cm (musí se vejít pod sedadlo, ne nad hlavu)
  • Smartwings – 55x45x25 cm (do 8 kg a musí se vejít pod sedadlo, ne nad hlavu)
  • Wizzair – 40x30x20 cm (do 10 kg musí se vejít pod sedadlo, ne nad hlavu)
  • ČSA – 55x45x25 cm (do 8 kg)
  • Easyjet – 56x36x20 cm (do 8 kg a musí se vejít pod sedadlo, ne nad hlavu)
  • Vueling – 40x30x20 cm (do 10 kg a musí se vejít pod sedadlo, ne nad hlavu)

7 nejlepších kabinových zavazadel

A nyní k hlavnímu účelu celého článku – vybrat to nejlepší kabinové zavazadlo

Vybírejte především podle účelu vaší cesty. Pokud se řadíte mezi vášnivé dobrodruhy, budou se vám hodit kvalitní batohy v tmavých barvách, které vydrží i to nejnepříznivější počasí. Značky Boll, Hannah nebo Thule tyto nároky splňují.

Chcete-li vyrazit na běžnou dovolenou s menší batožinou, přijdou vhod zavazadla z dílen značek Samsonite nebo Vango. Pokud i na tento typ dovolené oceníte spíše batohy, zvolit můžete třeba oblíbenou značku Fjällräven nebo Osprey. Tyto značky jsou trochu dražší, ale kvalita tomu odpovídá! 🙂

I na nomády v našem článku myslíme. Pro vás je důležité, abyste do jednoho místa zvládli uložit co nejvíce věcí, a to nejen ke každodennímu životu, ale i práci. Za nás jsou nejlepší batohy od značky Dakine – třeba ty z řady Campus nebo Verge, kam vměstíte oblečení, notebook a mnohem, mnohem víc. Velmi vyladěné batohy má i Peak design, který oceníte obzvlášť, pokud s sebou taháte hodně techniky.

V začátcích jsme také používali batohy koupené v Decathlonu. Upřímně svůj účel splnili velmi dobře a používáme je dodnes.

Sledujte nás na Instagramu

Podobné články

Dnešní moderní doba nás naučila že fungovat bez telefonu prakticky nejde ať se nacházíme kdekoliv V tomto článku se podíváme na ty nejlepší aplikace na turistiku které by měl mít v telefonu každý dobrodruh...
Jestliže vás láká elegantní způsob ubytování který však nepostrádá nic z dobrodružství které na dovolené můžete zažít pak si čtení článku o glamping dozajista užijete Kdo ví třeba díky tomutu textu objevíte nový způsob jak procestovat celý svět...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Picture of Pišta
Pišta
Rád píšu a na Cestuj s batohem jsem hlavní editor našich příběhů, které společně s dalšími členy spoluvytváříme na cestách.
Dnešní moderní doba nás naučila že fungovat bez telefonu prakticky nejde ať se nacházíme kdekoliv V tomto článku se podíváme na ty nejlepší aplikace na turistiku které by měl mít
Jestliže vás láká elegantní způsob ubytování který však nepostrádá nic z dobrodružství které na dovolené můžete zažít pak si čtení článku o glamping dozajista užijete Kdo ví třeba díky tomutu