Nejlepší cestovní pojištění v roce 2024

Než se vydáme na zahraniční cestu, musíme zařídit spoustu věcí. Pasy, dostatečné zásoby oblečení nebo peníze jsou samozřejmostí. Na cestovní pojištění už pro některé z nás nezbývá čas, případně ho považujeme za zbytečné. Po přečtení tohoto článku však už nikdy nezapomenete si cestovní pojištění včas zařídit. V článku se podíváme zblízka na to, co by takové nejlepší cestovní pojištění mělo zahrnovat.

Cestovní pojištění představuje nezbytnost, jestliže vyrážíme do zahraničí – ať už naše cesty směřují v rámci nebo za hranice Evropské unie. Toto pojištění pokrývá širokou škálu katastrofických scénářů, kterých se obává snad každý cestovatel. Vybrat ale to nejlepší cestovní pojištění může být v záplavě všech možných nabídek náročné. 

Obsah článku

Primární je ochrana zdraví

Pokud v cizí zemi onemocníme nebo se zraníme, pak nám sjednané cestovní pojištění poslouží k úhradě léčebných výloh, které mohou být astronomické – ne všude je totiž zdravotnická péče finančně dostupná jako v České republice. 

Možná právě teď přemýšlíte nad tou modrou kartičkou pojištěnce (tzv. Evropský průkaz zdravotního pojištění), kterou běžně nosíte v peněžence. Ta vám však poslouží pouze pro zajištění nezbytně nutné zdravotní péče ve veřejných zdravotnických zařízeních, které nelze odložit do svého návratu do České republiky. V rámci Evropské unie sice nemusíte uzavírat cestovní pojištění, nicméně se doporučuje. To mimo jiné i proto, že Evropský průkaz zdravotního pojištění nepokrývá soukromou zdravotní péči, zásah horské služby v lyžařských střediscích, ztrátu nebo odcizení majetku apod. 

Může se to zdát banálně, ale když jsme vyráželi do Santiaga, cestovní pojištění jsme si raději udělali (nikdy prostě nevíte). Dlouhodobě využíváme cestovní pojištění AXA-Assistance, kde mají nyní dokonce 50 % slevu na pojištění. 

Speciální služby cestovního pojištění

Většina cestovních pojištění již nespočívá jen v úhradě nemocničních nákladů. Takové nejlepší cestovní pojištění by tedy mělo pokrývat širší portfolio služeb a možných situací, které se vám mohou v zahraničí přihodit.

Často se v rámci cestovního pojištění můžete setkat i s pojmem asistenční služba. Ta jednoduše řečeno představuje pomoc při vyřizování důležitých záležitostí a vychází mimo jiné i ze znalosti místních poměrů – patří sem tedy například nalezení vhodného zdravotnického zařízení, tlumočení nebo převoz pacienta do České republiky. 

Dalším důležitým rysem nejlepšího cestovního pojištění je zahrnutí pojištění odpovědnosti. To slouží pro případy, kdy pojištěnec způsobí svým jednáním v zahraničí škodu na zdraví nebo majetku. Jestliže třeba rádi provozujete zimní sporty nebo cestujete v autě.

Doporučujeme si také vyzjistit, zdali vaše pojištění pokrývá i pojištění zavazadel (nemusíte se už bát jejich případné ztráty) nebo úrazové pojištění. Právě proto jsme vždy na cestě volili cestovní pojištění od AXA Asisstance, kde za rozumnou cenu dostanete to, co požadujete. Mimo to jsme měli i pojištění právní ochrany. Abych nezapomněl, tak jsem si pojištění jednoduše uložil do peněženky v telefonu a nemusel jsem tak s sebou tahat žádnou kartičku. 

Nejlepší cestovní pojištění v roce 2024
Pojištění od AXA Assistance využíváme téměř vždy

Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění?

Sto lidí, sto chutí. Možností, jak si vybrat takové pojištění je poměrně mnoho. Můžete si procházet jednu nabídku pojišťoven za druhou nebo využít srovnávač cestovních pojištění TOP pojištění.

Srovnávač cestovního pojištění TOP-pojisteni.cz

Za nás vám můžeme doporučit už výše zmiňované cestovní pojištění od AXA Assitance nebo na základě referencí od přátel ČSOB pojišťovnu (co koukám na jejich stránky, tak nyní nabízí 20 % slevu při sjednání online) , která má podobné služby a také za velmi dobrou cenu. Prim by také měly mít reference pojišťovny a samozřejmě doba reakce pojišťovny na případné nešťastné situace na cestách. 

Ať se daří a minimum nehod a neduh na cestách! Pokud se chystáte vyrazit na dlouhodobou cestu nezapomeňte na turistickou lékárničku. Obsáhlý článek, co by taková lékárnička měla obsahovat sepsala Zdenička, jakožto zdravotní sestřička. 

Sleduj nás na instagramu