cestuj s batohem logo
text: cestuj s batohem
Cestuj s batohem
Search
Close this search box.
Cestování > Destinace > Hokkaido: Japonsko a zimní sporty
Výhledy a sníh v oblasti Niseko je TOP.

Hokkaido: Japonsko a zimní sporty

Aktualizováno: 12. května 2024

Milujete zimu a už vás nebaví poslouchat, jak je japonský sníh jedinečný a chcete to zažít? Čtěte dál a dozvíte se rady a tipy na cestu, za jedním z nejlepších dobrodružství. JAPOW se nedá popsat, to se musí zažít
Obsah článku

Snowboard je lepší než terapie? Nemůžeme víc než souhlasit. Ten pocit, když si prkno nandáš v lehkém japonském prašanu je nepopsatelný. Milujete zimu a už vás nebaví poslouchat, jak je japonský sníh jedinečný a chcete to zažít? Čtěte dál a dozvíte se rady a tipy na cestu, za jedním z nejlepších dobrodružství. JAPOW se nedá popsat, to se musí zažít

Proč je Japonský sníh považován za nejlepší na světě?

Japonsko je geograficky situováno tak, že přijímá masy studeného vzduchu ze Sibiře, které při přechodu Japonským mořem nabírají vlhkost. Jak tento vlhký vzduch stoupá do japonských hor, dochází k silnému sněžení. Proslulý prachový sníh v zemi je výsledkem zvláštních povětrnostních a geografických podmínek, jejichž výsledkem je sníh s nízkým obsahem vlhkosti. Hluboký a načechraný prachový sníh se hromadí vysoko v severních oblastech Japonska. Například v naší oblíbené destinaci – Hokkaidó.

Hokkaido – oblast Niseko

Výhledy a sníh v oblasti Niseko je TOP.
Výhledy a sníh v oblasti Niseko je TOP.

Vše začíná u bookingu letenek, pro tipy, jak najít levné letenky mrkněte zde Jak hledat letenky. Nebo se přidejte na naše HeroHero  a my vám pomůžeme najít nejvhodnější. Možnosti kam jet na Hokkaidó lyžovat je vážně hodně.

Jednou z nejznámějších oblastí je Niseko – 2,5 hodiny jízdy autobusem z letiště Sapporo. Autobusy fungují skvěle, dají se rezervovat online Bus – Booking , Shuttle bus – info a přivezou vás až do sněhového ráje – Hirafu. V oblasti Niseka jsou tři velká střediska (Rusutsu, Kiroro a Hirafu).

Hirafu

Hirafu je s přehledem největší a nejdostupnější co se týče ubytování. Všechna tři střediska jsou propojena autobusy, takže ať bydlíte kdekoliv, lze se dostat i naopak (cca 1 hodina od sebe).

Rusutsu

Rusutsu má naše velké sympatie, jelikož je trošku bokem a v sezóně tam není tolik lidí jako v Hirafu. Světově známý snowpark z přírodních překážek je zážitek pro každého freestylistu (nicméně funguje pouze pokud je velké množství sněhu, protože překážky jsou dost vysoko). Nevýhoda Rusutsu je, že v okolí jsou pouze dva, na naše poměry dražší resorty. Zkušenost máme velmi dobrou s Rutsusu resort hotel & convention.

Kiroro

Kiroro je cca 45 min od Hirafu a je vždy dobrou volbou, pokud je nepříznivé počasí v Hirafu, Kiroro směřuje na druhou stranu, takže vítr tam nemusí být tak silný. Pro ne tak zkušené snowboardisty může být Kiroro trošku trápení, jelikož jsou tam dlouhé dojezdy. Je dobré mít s sebou alespoň jednoho lyžaře, který vám kdyžtak půjčí hůlky.

Hirafu je největší středisko na Hokkaidó, permanentka se dá zakoupit na všechny části, nebo si můžete vybrat jen jednu sekci. Ve všech střediscích je nespočetné množství freeridu. Naším úplně největším favoritem je menší středisko Moiwa. Moiwa si získala naše srdce malebností a příjemným prostředím s lidmi, kteří jsou neustále v dobré náladě. Je to sice malé středisko, ale uvidíte tady jezdit místní borce na lokálních snowboardech Gentemstick, které doporučujeme půjčit a alespoň jeden den vyzkoušet. Kombinace snowboardu a surfu dává ježdění úplně jiný rozměr. Pokud jste vybavení na Ski touring, zažijete tu jedny z nejlepších freeridů. Hokkaidó má skvělou aplikaci na Ski touring, kde si můžete vybrat trasu podle obtížnosti.

Ubytování Hokkaido – Japonsko

Pokud máte rádi bydlení v centru dění doporučujeme Grandpapa – Levnější ubytování přímo v centru Hirafu. Hirafu je vesnička plná vynikajícího street food a možností nočního života. Majitel Kohei je excelentní lyžař, který každé ráno vypravuje minibus a vezme vás k hlavní gondole (5 min autem, 20 min pěšky). Ubytování je starší ale čisté. Ubytovává se tu spousta mladých lidí z různých koutů světa, večer se většinou potkají ve společné místnosti u krbu, otevřou pivo a vyprávějí si zážitky z ježdění.

Pokud máte možnost půjčení auta – naše doporučení na levné ubytování je NALU. Jedno z nejlevnějších ubytování v okolí Niseka a kousek od našeho oblíbeného střediska Moiwa. Nalu je rodinný penzion patřící japonské rodince. Majitel je skvělý snowboardista a surfař a i přesto, že nemluví úplně skvěle anglicky, je úžasný průvodce. Vždy doporučí nejlepší variantu, kam jet a za jakého počasí, a také dá cenné rady na ski touring. Ubytování je čisté a klidné. Nedoporučujeme, pokud nemáte auto.

MyEcoLodge je další levnější ubytování, se kterým ale nemáme vlastní zkušenosti. Víme ale, že je dostupné. Má shuttle bus, který vás vždy ráno odveze do střediska a stále je v dostupné vzdálenosti od centra Hirafu, pokud chcete například večer vyrazit na pivo.

Kávičky & Bary

Tohle je povinnost – Bar Barunba. Místní bar, kde se lidé scházejí na après-ski. Majitel Hitoshi míchá drinky Bruce Li (Lee), Jet Li, Bruce Willis. Nikdo vlastně neví, z čeho to míchá, ale je to top! Pozor na Bruce Willise, dáte si dva a i zkušenák leží pod stolem. Pokud nejste milovníci drinků, dejte si točené pivo Sapporo nebo si vyberte jednu z japonských whiskey. Většinou se zde schází místní instruktoři, kteří zaručí party až do ranních hodin. Bohužel otevírá až v 7 večer, takže pokud chcete na pivo hned po lyžování, musíte zvolit jinou variantu.

Bary a kavárny v Hokkaido - Japonsko

Točené pivo Sapporo mají v půjčovně lyží a snowboardu Rhythm. Doporučujeme tam zajít na jedno hned po lyžování. Budete mít o zábavu postaráno, milion lidí běhá po obchodech a snaží se půjčit si to nejlepší vybavení na další den. Lepší zážitek než televize, pokud rádi pozorujete jiné lidi v nesnázi 🙂

Kam za jídlem

V Japonsku není lehké se najíst, když zrovna máte hlad. Restaurace mají malé a většinou vyžadují rezervaci dopředu. Tam, kde není možnost rezervace, je papír na dveřích, kam se zapíšete do fronty a čekáte venku, až na vás přijde řada (občas čekáte dost dlouho). Takže za nás nejlepší doporučení je street food. Autíčka, která prodávají různé druhy občerstvení přímo na ulici.

Jestli stále dychtivě čekáte na dporučení top Ramenu, máte kliku. Kutchan je 15 min z Hirafu.

Jídlo v Japonsku je boží

Nejste milovníci japonského jídla? Zajeďte si do Patty Daddy, opět  ve městečku Kutchan asi 15 min autem. Japanese Curry – vždy velká fronta lidí ale pokud se náhodou dostanete dovnitř, stojí to opravdu za to.

Pokud jste ubytovaní v Hirafu jednou z vyhlášených kaváren je Green Farm, kávičku a snídaně dělají excelentní. Dveře se tam netrhnou od 7 od rána, všichni australští turisté se nahrnou ve stejný čas na jedno místo.

Pokud nepotřebujete snídani, ale chcete si před ježděním dát jen dobrou kávu, doporučujeme Mountain Kiosk s krásným výhledem na sopku Yotei.

Naším top favoritem je Pow Bar a White Birch Cafe. Obě kavárny jsou na cestě z Hirafu do Rusutsu a kousek od ubytování NALU.

Součástí japonské kultury jsou Onseny. Horké prameny, které vás nabijí energií po celodenním ježdění. Skoro každý hotel onsen má přístupný veřejnosti za malý poplatek. Naším doporučením je onsen Goshiki a Yukichichibu. Oba onseny jsou výjimečné lokalitou, krásnými výhledy a bez lidí. Jednoduše ryzí oáza klidu.

Tak co, vyrazíte? Nebo si raději ještě počtete o dalších dobrodružstvích a desítkách příběhů z různých destinací?

Sledujte nás na Instagramu

Podobné články

Na cestách vždy vyhládne A pokud se vydáváme na náročný pochod bez možnosti návštěvy restaurace nebo ubytování v hotelu musíme si s sebou zabalit dostatečné množství jídla Na potraviny vhodné na cesty se kladou vysoké nároky Ideální je pak instantní jídlo na cesty neboť odpadá povinnost složitého vaření...
Objevovat svět a při té příležitosti ušetřit co nejvíce peněz za ubytování je cílem asi každého cestovatele Taková možnost existuje a to v podobě housesittingu...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Picture of Pišta
Pišta
Rád píšu a na Cestuj s batohem jsem hlavní editor našich příběhů, které společně s dalšími členy spoluvytváříme na cestách.
Na cestách vždy vyhládne A pokud se vydáváme na náročný pochod bez možnosti návštěvy restaurace nebo ubytování v hotelu musíme si s sebou zabalit dostatečné množství jídla Na potraviny vhodné
Objevovat svět a při té příležitosti ušetřit co nejvíce peněz za ubytování je cílem asi každého cestovatele Taková možnost existuje a to v podobě housesittingu