Work and Travel v Evropě

Pracovat a současně cestovat je snem mnoha lidí. Proto vznikl program Work and Travel (WAT), který představuje ideální kombinaci turismu a práce, tedy zábavy a povinností. Vydat se na své životní dobrodružství můžete kamkoliv. Pravděpodobně nejoblíbenější cílovou destinací bývá USA, nicméně v tomto článku se zaměříme na Work and Travel v evropských lokalitách. 

Výhody Work and Travel Evropa

Jednou z praktických výhod takového programu je zdokonalení se v jazyce, v drtivé většině případů půjde o angličtinu. Většina uchazečů o Work and Travel Evropa směřuje i jinam, kde se mluví dalším světovým jazykem – v našich končinách půjde nejčastěji půjde o Francii, Rakousko nebo Španělsko.

Evropa je krásné místo s mnoha možnostmi. Na své si přijde milovník moře, stejně jako horal tělem i duší. Záleží tedy na vašich preferencích, nabídek je totiž nepřeberné množství. Cílová destinace se svoji nedotčenou přírodou nebo kulturním bohatstvím tak na vás už čeká.

Kromě poznávání země budete mít možnost získat nové přátele z celého světa. Work and Travel  je velice populární program, a tak nebude žádné překvapení, pokud budete pracovat s lidmi z opačného konce planety.

Tápeš při hledání letenek? ✈️ Ukážeme ti jak na to 🙂

Tápeš při hledání letenek? ✈️ Ukážeme ti jak na to 🙂

Kde hledat

K tomu, abyste si vyhledali informace o Work and Travel Evropa a zvolili si svoji destinaci snů, potřebujete chvilku na internetu. Hledejte opravdu pečlivě, protože mohou existovat i podvodné webové stránky. 

Za nás můžeme doporučit věrohodné portály Picking Jobs, Leisure Jobs, Worldpackers nebo Summer Jobs

V tomto výčtu nesmí chybět nejznámější portál pro vyhledávání práce Season Workers, kde si můžete vybrat z pestré nabídky Work and Travel v Evropě.

Work and Travel Evropa
Zdroj: https://www.worldpackers.com

Nejoblíbenější Work and Travel Evropa

Kromě malebné destinace je důležité, aby práce pokryla vaše výdaje. Proto se vždy podívejte na průměrný výdělek, případně i další benefity, které prací získáte (např. ubytování nebo stravu).

Jestliže chcete celý den trávit u moře, pak pozice plavčíka v Chorvatsku nebo Itálii je pro vás ta pravá. Podobnou práci, nicméně s větší odpovědností, zastane i tzv. Beach Supervisor ve stejných zemích. Pokud vás láká řízení týmu údržby v rámci prázdninového rezortu, můžete odjet třeba do Francie a starat se o spokojenost turistů. Věnovat se můžete i úklidu na různých místech Velké Británie. V rámci programu Work and Travel Evropa si vybere opravdu každý.

Sleduj nás na instagramu