cestuj s batohem logo
text: cestuj s batohem
Cestuj s batohem
Search
Close this search box.
Cestování > Destinace > Evropa > Maďarsko > Průvodce: 15+ tipů co vidět v Budapešti za dva dny
Co vidět v Budapešti za dva dny

Průvodce: 15+ tipů co vidět v Budapešti za dva dny

Aktualizováno: 28. června 2024

Připravte se na nezapomenutelný zážitek. V Budapešti jsme byli opakovaně a určitě vás překvapí, co vidět v Budapešti za dva dny. Připraveni? Vydejme se do Paříže západu.
Obsah článku

Budapešť, maďarská perla ležící na břehu Dunaje, nabízí každému nekonečné možnosti prozkoumání bohaté historie, umění a kultury. Pokud máte pouze dva dny na to, abyste se zamilovali do této kouzelné destinace, nechte nás být vaším průvodcem na cestě plné krásných scenérií, ale také dobrodružství. Připravte se na nezapomenutelný zážitek! V tomto článku získáte odpovědi na otázku co vidět v Budapešti za dva dny. V Budapešti jsme byli opakovaně a pokaždé to byl skvělý zážitek. Určitě vás překvapí, co vidět v Budapešti za dva dny a jak málo to je. Nakonec přidáme i mapu, kterou si můžete snadno stáhnout do svého telefonu.

Co vidět v Budapešti za dva dny

Metro r. 1896: Když čas nespojuje pouze vagóny

Otevřete dveře do minulosti a vkročte do Metra z roku 1896, jednoho z nejstarších podzemních systémů světa. V každém vrzání kolejí cítíte šepot historie, jak váš vlak nese příběhy generací. Metro, kde čas pulzuje stejně jako srdce tohoto kouzelného města.

Bazilika svatého Štěpána: Výš než touha spojit srdce národa

Vzhlížejte k nebi na Baziliku svatého Štěpána, mistra architektury a náboženského symbolu Maďarska. V těchto výšinách spočívá dědictví krále Štěpána, který spojil srdce maďarských kmenů. Zde, pod modrým nebem, město dýchá historií a touhou spojit minulost s budoucností.

Parlament: Kde každá kopule má svůj hlas v taktu demokracie – platí to stále?

Světla Parlamentu tančí na hladině Dunaje jako odlesky demokracie. Tato budova, zrozená z mramoru a symbolů, vypráví příběh svobody. Každá kopule zdůrazňuje, že každý hlas je důležitý a každá rozhodnutí jsou v taktu srdcí města. Nejhezčí výhled na parlament si užijete z druhé strany z Budínského hradu nebo přímo z lodě. 

My jsme využili společnost HOP-ON HOP-OFF a v ceně lístku byla i plavba okolo parlamentu a ostrova Margitsziget. 

Budapešťský parlament

Budínský hrad: Kde historie dýše v každém kamenném zákoutí

Budínský hrad, pevnost v srdci Budapešti, je svědkem epických příběhů a hrdinských dobrodružství. Kamenné zdi nesou stopy minulosti, kde se každý kámen stává kronikou doby. K hradu se dostanete pohodlně pěšky z jakékoliv strany. Po nekonečných schodech od Dunaje nebo z druhé strany od hlavního nádraží. 

Určitě neuděláte chybu, pokud se podíváte do hradní jeskyně. Nestálo to tolik a zážitek to byl vcelku pěkný. Obzvlášť v létě, kdy je město rozpálené.

Řetězový most: Když most spojuje nejen oba břehy

Přejděte přes Řetězový most, klenot spojující Budu a Pest. Křehký vzhled mostu v rozsvícené noci je jak magie spojující realitu s představami. Zde se setkávají sny s realitou a každý krok je krokem k nesmírnému dobrodružství. Pokoušel jsem se most vyfotit přímo od kruhového objezdu, který je na straně Budy, ale málem mě přejeli, tak jsem se na to vykašlal. 

Zlatý most – Markétin most

Na Zlatém mostě nejsou cenné jen jeho oblouky, ale i okamžiky strávené na Markétině ostrově. V srdci Dunaje, na mostě spojujícím dvě břehy, najdete poklad nenahraditelných zážitků. Ostrov nabízí ideální příležitost vychutnat si kávičku a něco dobrého. 

Synagoga: Kde se modlitby míhají s odlesky slunce

V synagoze se zdá, že se modlitby míhají s odlesky slunce a každý stín je příběhem. Světlo proniká skleněnými okny jako hledání víry v každém srdci. Tato svatyně propojuje minulost s přítomností, vytvářející harmonii v každém momentu.

Termální lázně Széchenyi

Vstupte do světa lázní, kde voda léčí nejen tělo, ale i duši. V těchto svatyních relaxace najdete klid a vyrovnanost. Každý hmat a teplotní změna jsou jak magie, která vytváří okamžiky úlevy a harmonie. Lázně nejsou ani nijak drahé a dokážete k nim opět dojít pěšky nebo využít integrovanou hromadnou dopravu.

Central Market Hall: Příběhy tradiční kuchyně

Na centrálním tržišti se vám otevře svět vůní a chutí tradiční maďarské kuchyně. Zde se každý krok stává exkurzí do historie a každý koutek je plný tajemství starých receptů. Vstupte do světa, kde se vůně stává básní a každý kousek chuťového ráje má svůj vlastní příběh.

Langošová ulička

Procházejte Langošovou uličkou, kde se každý kousek langoše stává příběhem. V každé skvostné placičce ochutnáte lásku k tradici a chuť, která vás vtáhne do víru nezapomenutelných gastronomických zážitků.

Vyhlídky na město

Na vyhlídce na město začnou vaše sny stoupat k nebi. V této výšině budete obklopeni městem, kde každá budova je jak výraz lidských snů. Tuto větu bych podtrhl obzvlášť večer!

Boty na břehu Dunaje

Na břehu Dunaje stojí Boty jako památník nesmyslného vraždění, kde obuv zdobí krajinu jako stíny minulosti. Tyto boty, ztracené a opuštěné, jsou hlasem, který vypráví příběhy nespravedlnosti a nesmyslného utrpení. Každý krok kolem nich je setkáním s hrdinstvím a bolestí.

Náměstí hrdinů: Kde ducha národa oživuje sochařský šepot

Na Náměstí hrdinů každý kámen nese stopy hrdinství a odvahy, když sochy ožívají ve světle slunce. Toto náměstí je srdcem, kde každý hrdina získává věčný život a ducha národa oživuje sochařský šepot. Zde je každý krok krokem ke slávě a vděčnosti.

Gellértova hora: Kde se dotýkáme nebe i země

Gellértova hora, majestátní vrchol, kde se setkávají nebe a země. V těchto kopcovitých krajinách každý kámen nese nádech historie a v každém zatáčce cesty se setkáváte s výhledem, který dotýká nebe. Zde, v objetí přírody a minulosti, pociťujete, jak se čas zastavuje a vaše srdce tančí v rytmu věčnosti.

Co vidět v Budapešti za dva dny: Gellértova hora

ZOOlogická zahrada

Dodneška vzpomínám, jak bláznivé rozhodnutí to bylo. Když už jsme tady, tak ať je to s pořádnou parádou. Dodnes vzpomínáme na návštěvu ZOO. Pražská ZOO je větší, ale expozice vás rozhodně nebude mrzet a tuším, že v ceně HOP ON HOP OFF byla zlevněná vstupenka. 

Je tento výpis míst málo? Zkuste se podívat na možné výlety a zážitky, které lze v Budapešti dělat. 

Kam za jídlem v Budapešti

Míst, kde se dobře najíst je po Budapešti nespočet. De facto na každém rohu si můžete dát dobrou kávu, dezert nebo vyzkoušet tradiční pokrmy. Co určitě musíte vyzkoušet v Maďarsku jsou tradiční langoše a v Budapešti je náš favorit Retró Lángos Budapest.

Krásné místo na Budapešťské „náplavce” s výborným tradičním jídlem je Esetleg Bisztró.

Místo, které stojí za návštěvu a je plné jídla – Szimpla kert

Opakovaně jsme se vrátili do “foodtruck” čtvrti, kde si můžete dát tradiční jídla připravovaná moderně. Langoš, guláš, klobásky… vše tu dostanete. 

Dalším místem je Gulyás Tunkoló Büfé – jak název napovídá dostanete tu guláš, ale jaký! 

Určitě si vyhýbejte místům tzv. turistickým pastem. Vždycky se podívejte na hodnocení na Google Maps. 

Co vidět v Budapešti za dva dny: Street food

Kam na snídani a dobrou kávu

Co by to bylo za výlet bez pořádné snídaně, kávy a sladkého pokušení. K našemu cestování neodmyslitelně patří poznávání kávové kultury. Na cestách využíváme pro vyhledávání dobrých kaváren aplikacii Coffetrip. Ta umí zobrazit otevírací dobu, jaký typ kávy dostanete a navíc i odkazy na profily na sociálních sítích. Díky opakovaným návštěvám vám můžeme doporučit pár zajímavých tipů. 

Kde přespat v Budapešti

Při obou pobytech jsme se ani jednou nemýlili. Poprvé jsme neměli příliš mnoho peněz a tak jsme bydleli mimo centrum, kde je ubytování mnohem levnější. Tenkrát jsme spali v krásném hotelu Vitta hotel superior Budapest 15 minut od centra města kousek od stadionu Ferencvaros. 

Při druhé návštěvě jsme spali přímo v centru v krásném 4**** Hotel Memories Budapest, kde byly skvělé snídaně, pohodlné postele a celkově lokalita byla skvělá. Mimo jiné tento hotel má již i druhou pobočku přímo ve starém centru.

Low cost ubytování – Capital Guest house Budapest (základní ubytování, které nestojí tolik peněz, které jsme v roce 2018 také využili, když jsme chtěl ispát přímo v centru). 

Jak se dopravit do Budapešti

Do Budapešti dojedete pohodlně autem – jakmile se vymotáte z Česka, tak defacto svištíte až do Budapešti. S parkováním v centru města je to horší (hotely často nabízejí garáže) nebo můžete zaparkovat na odstavných parkovištích, kterých je po města hafo. Dá se koupit i dlouhodobější pronájem a pak po městě jezdit MHD nebo pěšky. 

Druhá možnost je využít vlakového spojení Regiojet, kterým jsme jeli my a byla to bomba. Jediné, co bolelo, bylo dojet do Brna!!! skrze naše dálnice a silnice I. třídy. Poté už si pohodlně sednete do klimatizovaného coupé se zásuvkou, jídelním lístkem a FUN obrazovkami. Vlak vás vyhodí na hlavním nádraží v Budě – zde. 

Jízda vlakem vám ušetří spoustu starostí s autem a zároveň si můžete užít příjemnou zhruba 6-7 hodinovou cestu, která uteče jako voda. 

Budapešť je městem, které vás pohltí svou krásou a historií. I když jsme vám ukázali pouze krůček do tohoto fascinujícího města, doufáme, že naše doporučení co vidět v Budapešti za dva dny vám pomohou prožít nezapomenutelný pobyt. Určitě nám dejte vědět, zda vám tento článek pomohl. 🙂

Mapa s místy k navštívení ke stažení

Chcete mít mapu ve svém zařízení a nelistovat místa jedno po druhém? Stáhněte si naši mapu tipů, co vidět v Budapešti za dva dny. Za cenu jedné kávy získáte detailní mapu s více než 30 tipy, co dělat v Budapešti.

Po zakoupení obdržíte odkaz na detailně zpracovanou Google Mapu, kterou si snadno uložíte do zařízení (telefon, tablet). Tím se vám zkopíruje do Google účtu a zobrazí na všech zařízeních, kde používáte Google Mapy.

Mapa míst ke stažení: Co vidětv Budapešti za dva dny
Mapa míst ke stažení: Co vidět v Budapešti za dva dny

Sledujte nás na Instagramu

Podobné články

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý bezesporu Bohužel ne každý má to štěstí jako my a proto se nabízí i jiné možnosti Do Budějovic můžete přijet i jako turista a proto vznikl tento článek který vám představí šalamounské tipy na hotel České Budějovice nbsp Hotely kategorizujeme do skupin podle...

Nejenže Brno patří mezi druhé největší město v České republice ale současně se na jeho území nachází mnoho zajímavých míst která byste neměli při své návštěvě této moravské metropole nechat bez povšimnutí...
Picture of Pišta
Pišta
Rád píšu a na Cestuj s batohem jsem hlavní editor našich příběhů, které společně s dalšími členy spoluvytváříme na cestách.

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý bezesporu Bohužel ne každý má to štěstí jako my a proto se nabízí i jiné možnosti Do Budějovic můžete přijet i jako turista

Nejenže Brno patří mezi druhé největší město v České republice ale současně se na jeho území nachází mnoho zajímavých míst která byste neměli při své návštěvě této moravské metropole nechat