cestuj s batohem logo
text: cestuj s batohem
Cestuj s batohem
Search
Close this search box.
Cestování > Cestovatelské tipy > Open Jaw letenky: Co to je

Open Jaw letenky: Co to je

Plánování návštěvy několika destinací v jednom termínu, nebo jen nucený odlet z jiného města, než do kterého jste dorazili, je odpovědí na otázku, co to je open jaw letenka.
Obsah článku

Co to je open jaw letenka

Pokud plánujete návštěvu dvou nebo více destinací během jedné cesty je tzv. open jaw letenka (mj. v překladu otevřená letenka) ideální volbou, která vám může ušetřit hodně času a peněz. Ukážeme si na praktickém příkladu, jak open jaw letenka funguje.

Například si plánujete odlet z Vídně do Říma, ale pro návrat z Říma je pro vás výhodnější letět do Prahy.

Z příkladu vyplývá, že díky open jaw letence letíte do jednoho města a zpět odlétáte z jiného. Proč by to někdo ale dělal? To si ukážeme níže na všech výhodách.

Výhody open jaw letů

Díky otevřené letence můžete proměnit svou cestu na dovolenou ve dvou a více destinacích za celkově nižší cenu. Open jaw letenka se nelimituje na množství letů. Například Skyscanner nabízí možnost až 6 kombinací různých odletových/ příletových měst.

Až 6 kombinací odeltů a příletů do různých destinací nabízí Skyscanner.

Lačníte po akčních letenkách? Omrkněte naše HeroHero, kde ukojíme vaše cestovatelské touhy za „pár drobných“.

O tom, jak vyhledávat levné letenky jsme sepsali podrobný ebook plný tajných tipů na levné letenky.

Tipy na open jaw lety

Španělsko – pouť do Santiaga de Compostela

Ideálním tipem pro využití open jaw letu je pěší pouť do Santiaga (O pouti, kterou jsme šli celkem dvakrát si můžete přečíst více). Pouť začínáte vždy v nějakém místě. Typicky Porto, Lisabon, Bilbao atp. Po ujití camina už se ale nechcete vracet zpět, proto volíte letiště ve městě Santiago de Compostela.

Portugalsko – Objevujeme Faro, Lisabon a Porto

Portugalsko jsme si velmi užívali při vícedenní návštěvě Porta. Neměli jsme tolik času objevit z Portugalska více. Kdybychom ale měli, uděláme roadtrip po pobřeží z portugalského města Faro, přes Lisabon až do Porta.

Je příjemné při roadtripu jet neustále dopředu a nevracet se poslední den hekticky zpět do příletového města.

Mnohdy je otevřená letenka levnější variantou a ještě vidíte více.

Objevujeme Jihovýchodní Asii – Malajsie, Thajsko, Kambodža a Vietnam

Když jsme cestovali po Jihovýchodní Asiii nadchly nás aerolinky AirAsia. Jak jinak než svou cenou. Díky kombinaci letů v rámci open jaw letenky jsme tak poznali téměř celou JV Asii. Opět jsme všechny letenky řešili skrze Skyscanner.

Do Pobaltí! – Vilnius, Riga a Tallinn

Projděte si hlavní města Litvy, Lotyšska a Estonska díky open jaw letence. Jeden den přiletíte do Vilniusu v Litvě a poté se pohybujte mezi městy autobusy za pár korun a domu a za pár dní domu z Tallinnu.

Závěr

Mimo zmíněné výhody je potřeba říct, že open jaw lety nejsou použitelné za každé situace. Někdy je prostě výhodné letět z toho stejného letiště. Vše je o znalosti a informacích, které u nás získáte z první ruky. Navštivte naše HeroHero, kam přidáváme denně tipy na zajímavé letenky a informace ze světa cestování.

Sledujte nás na Instagramu

Podobné články

Na cestách vždy vyhládne A pokud se vydáváme na náročný pochod bez možnosti návštěvy restaurace nebo ubytování v hotelu musíme si s sebou zabalit dostatečné množství jídla Na potraviny vhodné na cesty se kladou vysoké nároky Ideální je pak instantní jídlo na cesty neboť odpadá povinnost složitého vaření...
Objevovat svět a při té příležitosti ušetřit co nejvíce peněz za ubytování je cílem asi každého cestovatele Taková možnost existuje a to v podobě housesittingu...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Picture of Pišta
Pišta
Rád píšu a na Cestuj s batohem jsem hlavní editor našich příběhů, které společně s dalšími členy spoluvytváříme na cestách.
Na cestách vždy vyhládne A pokud se vydáváme na náročný pochod bez možnosti návštěvy restaurace nebo ubytování v hotelu musíme si s sebou zabalit dostatečné množství jídla Na potraviny vhodné
Objevovat svět a při té příležitosti ušetřit co nejvíce peněz za ubytování je cílem asi každého cestovatele Taková možnost existuje a to v podobě housesittingu