cestuj s batohem logo
text: cestuj s batohem
Cestuj s batohem
Search
Close this search box.
Cestování > Destinace > Evropa > Portugalsko > Nazaré: Průvodce portugalským městem a Mekkou surfařů

Nazaré: Průvodce portugalským městem a Mekkou surfařů

Nazaré je malé plážové městečko uhnízděné mezi zelenými kopci a Atlantským oceánem. Nachází se jen něco málo více než hodinu severně od Lisabonu a je z hlavního města ideální výletní nebo víkendovou destinací. Tento průvodce vám poskytne to nejlepší, co můžete v Nazaré dělat, abyste si svou návštěvu užili co nejlépe.
Obsah článku

Malý tip na úvod. Nedaleko Nazaré najdete klidné surfařské město Ericeira, které je známé jako surfařská Mekka Evropy. Pokud vám to čas dovolí, rozhodně byste Ericeira měli zahrnout do svého portugalského výletu.

Co dělat v Nazaré

Nazaré je malé plážové městečko, které je jako stvořené pro odpočinkovou víkendovou/ prodlouženou dovolenou. Užijte si slunce na Praia da Nazaré a prozkoumejte úžasné vyhlídky na vrcholu útesu ve staré části Nazaré.

Neokoukatelné vyhlídky

Miradouro do Suberco, které poskytuje úžasný panoramatický výhled na pláž, moře, útesy a domy s červenou střechou v městečku Nazaré. Nezapomeňte se také podívat na výhled z Balaoiço da Ladeira, kde jsou známé instagramové houpačky s úžasnými výhledy.

K vyhlídkám se můžete dostat buď pěšky, nebo vyjet lanovkou Nazaré funicular. Lanovka jezdí každých 15 minut a stojí 4 € za zpáteční cestu.

Navštivte staré město Sítio 

Hned za vyhlídkou Miradouro de Suberco najdete hlavní náměstí Sítio, okouzlující staré město Nazaré. Jedná se o historickou část města, kterou si jde mnohdy užít více než turistickou oblast u pláže.

Když projdete vyhlídkou, dostanete se na náměstí, kde najdete krásný kostel Santuário de Nossa Senhora. Kolem náměstí jsou četné obchody s místními produkty a rybí restaurace s výhledem na oceán. Místní ženy v tradičním oblečení prodávají na náměstí typické portugalské občerstvení.

Nejlepší doba k návštěvě Sítio je před západem slunce. Takto si můžete vychutnat úžasný výhled na západ slunce z vrcholu útesů. Jak již bylo zmíněno, do Sítio se můžete dostat pěšky nebo lanovkou.

Sledujte západ slunce u světelného domu

Když jste v Sítio na kopci Nazaré a projdete kolem vesnice, dostanete se na vyhlídku Praia do Norte. Na vrchol útesu vede cesta k pevnosti Sao Miguel Arcanjo s majákem Nazaré. To je nejlepší místo k pozorování západu slunce s úžasným výhledem na pláž a oceán.

Nazaré: Portugalsko
Ostatně jakýkoliv pohled je odtud krásný

Vyzkoušejte Licor de Pastel de Nata 

Ano, čtete správně – existuje likér Pastel de Nata .Pastel de Nata je nejikoničtější portugalský dezert z listového těsta s typem vanilkového pudinku. Pokud jste to nikdy nezkusili, určitě přicházíte o mnohé. Pokaždé, když jsem jeden měl, bylo to jako kousnout do nebe. 

Nazaré bylo první (a jediné) místo, kde jsem viděl likér vyrobený z Pastel de Nata (něco jako košíčky). 

Udělejte si procházku po mole

Praia da Nazaré nabízí 1,5 km dlouhou promenádu ​​s mnoha obchody, butiky, restauracemi a plážovými bary podél cesty. Abych byl upřímný, tohle byla moje nejméně oblíbená část tohoto města. Bylo tam mnoho lidí a obchody se zdá prodávají levné a nekvalitní věci z masové výroby.

Sledujte obří vlny

Pokud navštívíte Nazaré od října do března, budete tam během „období velkých vln“ a možná budete mít štěstí, že uvidíte ty největší vlny, jaké jste kdy v životě viděli. Zkušení surfaři z celého světa přijíždějí, aby tyto obrovské vlny zdolali. V roce 2011 surfoval havajský surfař Garrett McNamara na vlně 23,8 m v Nazaré a vytvořil světový rekord .

Nejlepší čas na návštěvu Nazaré

Chcete-li si užít slunečné počasí a pláž, nejlepší doba k návštěvě Nazaré je od května do září. Pokud chcete vidět obří vlny, kterými je Nazaré známé, měli byste do Nazaré cestovat mezi říjnem a březnem. Tento čas je dokonce nazýván “Big Wave Season”.

Malé doporučení – pokud můžete, zkuste se vyhnout návštěvě Nazaré o víkendech, protože místní rodiny zde moc rádi tráví volný čas.

Kde se ubytovat

SEAING HOUSE – Nádherný byt v 1. patře s vlastním parkováním, 2 ložnice, pohodlné postele, pračka, velmi dobře vybavené. Klidné, s neuvěřitelným výhledem na západy slunce nad oceánem a 5 minut autem od Nazaré a 10 minut od supermarketů.

Apartamentos 7 Saias Marginal – Skvělá lokalita přímo na pláži, jen kousek od stanice Flixbus. Pokoje jsou pohodlné a dobře vybavené. Společná terasa je příjemným místem k zachycení úžasného západu slunce a možnosti klábosení s ostatními hosty. Společná kuchyň je velmi dobře vybavená a zásobená kávou.

Doufám, že vám tento průvodce nejlepšími věcmi v Nazaré alespoň trochu pomohl pochopit, jak pěkné to tu je. Rozhodně stojí za návštěvu. Buď na jednodenní výlet, nebo na 2-3 dny.

Jak se dostat do Nazaré

Nazaré se nachází asi 2 hodiny jižně od Porta a 1,5 hodiny severně od Lisabonu (Pokud si nevíte rady s rezervací letenek, přečtěte si náš návod, jak vyhledávat levné letenky). Z obou měst můžete jet pohodlně Flixbusem, který vás vysadí přímo v centru města nedaleko pláže Nazaré. Nazaré je odděleno ve dvou oblastech Praia a Sítio. Praia je oblast kolem pláže a Sítio je stará vesnice na vrcholu útesů.

Sledujte nás na Instagramu

Podobné články

Dnešní moderní doba nás naučila že fungovat bez telefonu prakticky nejde ať se nacházíme kdekoliv V tomto článku se podíváme na ty nejlepší aplikace na turistiku které by měl mít v telefonu každý dobrodruh...
Jestliže vás láká elegantní způsob ubytování který však nepostrádá nic z dobrodružství které na dovolené můžete zažít pak si čtení článku o glamping dozajista užijete Kdo ví třeba díky tomutu textu objevíte nový způsob jak procestovat celý svět...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Picture of Pišta
Pišta
Rád píšu a na Cestuj s batohem jsem hlavní editor našich příběhů, které společně s dalšími členy spoluvytváříme na cestách.
Dnešní moderní doba nás naučila že fungovat bez telefonu prakticky nejde ať se nacházíme kdekoliv V tomto článku se podíváme na ty nejlepší aplikace na turistiku které by měl mít
Jestliže vás láká elegantní způsob ubytování který však nepostrádá nic z dobrodružství které na dovolené můžete zažít pak si čtení článku o glamping dozajista užijete Kdo ví třeba díky tomutu