cestuj s batohem logo
text: cestuj s batohem
Cestuj s batohem
Search
Close this search box.
Cestování > Cestovatelské tipy > Bezplatné pěší prohlídky měst
Bezplatné pěší prohlídky - průvodce službami

Bezplatné pěší prohlídky měst

Chcete zažít vibe města s komentářem místních lidí? Skvělé. Ukažme si bezplatné pěší prohlídky měst, které by vám neměly uniknout.
Obsah článku

Rádi se touláte v ulicích velkých měst, ale chybí vám k pochopení kontext a souvislosti pojící se s danými místy? Výborně! Pak musíte vyzkoušet úžasnou službu „bezplatné pěší prohlídky měst.“

Proč existují pěší prohlídky měst

Mnoho měst (převážně evropských) nabízí bezplatné pěší prohlídky. Děje se tak především pro prohloubení „vztahu“ turisty a daného místa, pochopení kulturních zvyků a tradic. Prohlídky probíhají denně a na konci prohlídky dáte dle vlastního uvážení průvodci spropitné.

Tento typ pěších prohlídek je skvělý způsobem, jak nacítit atmosféru nového města. Některé tipy na bezplatné pěší prohlídky uvedené níže dělají lidé, pro které je průvodcování vášní. Díky tomu získáte skvělé tipy, které se v běžných průvodcích nedozvíte.

Tipy na nejlepší bezplatné pěší prohlídky měst

GuruWalk

Zahrnuje více než 300 měst po celém světě. Místní průvodci nebo firmy mohou nabízet bezplatné prohlídky. Poskytují turistům jedinou platformu pro rezervaci.

Civitatis

Více komerční. Nabízejí tisíce prohlídek, vstupenek a aktivit, včetně bezplatných pěších prohlídek v různých destinacích.

Free tour

Asi nejznámější aplikace pro rezervaci bezplatných nebo levných pěších prohlídek s místními průvodci. Funguje primárně v Evropě.

Free tours by Foot

Fungují převážně ve Spojených státech a populárních evropských městech (Vídeň, Paříž atp.)

GetYourGuide

Taktéž více komerční. Tisíce různých prohlídek, vstupenek a aktivit, s několika bezplatnými prohlídkami dostupnými v hlavních turistických městech. My jsme využili v Budapešti při plavbě po Dunaji s občerstvením.

Méně profláklé platformy

SANDEMANs New Europe

Musement

Tour Gratis

Více oblíbená ve španělsky mluvících zemích, rozšiřuje se s významným počtem bezplatných prohlídek v angličtině.

Strawberry tours

Využijete především při návštěvě Londýna.

V rámci ČR můžeme doporučit v Praze fungující službu Pragulic, kde můžete objevovat „temná“ zákoutí města s bezdomovci. 

Myslím, že tento výčet možných platforem vám usnadní objevování měst, do kterých se chystáte. Někdy je fajn změnit způsob, jakým objevujeme nové destinace. Bezplatné pěší prohlídky jsou toho průkopníkem.

Na našem blogu jsme také sepsali pár průvodců měst, včetně vytvořených map ke stažení do telefonu, aby váš zážitek z návštěvy měst byl co nejintenzivnější.

Sledujte nás na Instagramu

Podobné články

Na cestách vždy vyhládne A pokud se vydáváme na náročný pochod bez možnosti návštěvy restaurace nebo ubytování v hotelu musíme si s sebou zabalit dostatečné množství jídla Na potraviny vhodné na cesty se kladou vysoké nároky Ideální je pak instantní jídlo na cesty neboť odpadá povinnost složitého vaření...
Objevovat svět a při té příležitosti ušetřit co nejvíce peněz za ubytování je cílem asi každého cestovatele Taková možnost existuje a to v podobě housesittingu...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Picture of Pišta
Pišta
Rád píšu a na Cestuj s batohem jsem hlavní editor našich příběhů, které společně s dalšími členy spoluvytváříme na cestách.
Na cestách vždy vyhládne A pokud se vydáváme na náročný pochod bez možnosti návštěvy restaurace nebo ubytování v hotelu musíme si s sebou zabalit dostatečné množství jídla Na potraviny vhodné
Objevovat svět a při té příležitosti ušetřit co nejvíce peněz za ubytování je cílem asi každého cestovatele Taková možnost existuje a to v podobě housesittingu