Naplánuj si další výlet s online plánovačem Karlem 2.0 - je to hračka.
cestuj s batohem logo
Cestování > Destinace > Evropa > Rumunsko > Sedm divů Rumunska: Objevte skryté poklady této země
Sedm divů Rumunska

Sedm divů Rumunska: Objevte skryté poklady této země

Rumunsko je země plná překvapení a fascinujících míst. Při naší cestě jsme objevili spoustu úžasných lokalit, ale dnes se zaměříme na sedm divů rumunska, které by neměl minout žádný dobrodruh.
Obsah článku

Rumunsko je země plná překvapení a fascinujících míst. Při naší cestě jsme objevili spoustu úžasných lokalit, ale dnes se zaměříme na sedm divů rumunska, které by neměl minout žádný dobrodruh. Tak jako v našem předchozím článku o 11 místech k navštívení, i tentokrát vám přinášíme tipy na autentická místa. Ne všechny jsme měli možnost vidět, většinu ale ano.

Palác parlamentu v Bukurešti

Začneme něčím monumentálním. Palác parlamentu v Bukurešti je druhá největší administrativní budova na světě (hned po Pentagonu). Tenhle kolos nechal postavit diktátor Nicolae Ceaușescu a věřte nebo ne, při jeho stavbě se nešetřilo. Mramor, křišťálové lustry, pozlacené dveře – to vše najdete v jeho interiéru. Když jsme ho navštívili, byli jsme ohromeni jeho velikostí i kontroverzní historií.

Ostatně jako všechno okolo diktátora Ceaușescu, který nedopadl příliš dobře. Bukurešť není zajímavá ale pouze kvůli parlamentu. Množství kaváren, přírodní zeleně, barů… dává super příležitost tu strávit několik dní.

Malované kláštery Bukovina

Tohle je opravdový skvost rumunské architektury a umění. Osm klášterů v severovýchodním Rumunsku, jejichž vnější stěny zdobí nádherné fresky ze 16. století. Doporučili bychom klášter Voroneț, známý svou „Voroneț modrou“ barvou. Při pohledu na ty detailní malby biblických výjevů doslova padá čelist.

Mapa míst s 80+ autentickými tipy, co dělat v Rumunsku

Uložte si mapu přímo do telefonu a mějte všechna místa neustále při sobě. Stáhnout zde

Drákulův hrad (Bran) – Hrad Hunedoara

Hrad Bran je tak trochu turistická past, proto ho raději vynecháme. Jednak nemá nic společného s Draculou, jednak to nejzajímavější je jeho okolí a ne hrad jako takový. Na místo něj raději zajeďte do města Hunedoara v dojezdové vzdálenosti od města Sibiu. Nedaleko centra se nachází hrad Hunedoara – spektakulární hrad plný zajímavé historie o mučení. 

Hrad Hunedoara - Sedm divů Rumunska

Veselý hřbitov (Cimitirul Vesel)

Tohle místo je důkazem, že i smrt může být brána s humorem. V obci Săpânța najdete hřbitov s modrými náhrobky, na kterých jsou vyobrazeny vtipné scénky ze života zemřelých a veselé epitafy. Místo smutku se budete smát nad životními příběhy místních obyvatel.

Epitaf – krátký text o zemřelé osobě, který se k ní tematicky vztahuje.

Zdroj: temata.rozhlas.cz

Soutěska Bicaz

Další ze sedmi divů rumunska je úchvatná soutěska Bicaz ve východních Karpatech. Ideální navštívit autem, veřejnou dopravou by vám to trvalo stejně dlouho jako naše osvobození v roce 1968. Zpátky k tématu. Vysoké vápencové stěny se tyčí nad silnicí a vytváří dechberoucí scenérii. Zastávka u jezera Lacu Roșu, které vzniklo po sesuvu půdy v roce 1837, je pak perfektním doplněním výletu.

Ač to bude znít až příliš opatrně, dávejte na sebe po celou dobu pozor. Bezpečnost obzvlášť díky medvědům je v Rumunsku narušena. Přečtěte si náš komentář k bezpečnosti v Rumunsku.

Dačské pevnosti v pohoří Orăștie

Tyhle pevnosti jsou sice méně známé, ale o to zajímavější. Jde o pozůstatky dačské civilizace, která obývala Rumunsko před příchodem Římanů. Nejznámější je pevnost Sarmizegetusa Regia. Kamenné kruhy a zbytky opevnění vás přenesou o dva tisíce let zpět v čase.

Místo je ideálně navštívit ve spojení s hrad Hunedoara, nebo s projížďkou po Transalpině DN67C.

Biosférická rezervace delta Dunaje

A konečně, poslední ze sedmi divů rumunska je delta Dunaje. Jak jsme zmiňovali v předchozím článku, tohle místo nás naprosto uchvátilo. Je to druhá největší delta v Evropě a domov pro více než 300 druhů ptáků a 45 druhů sladkovodních ryb. Plavba kanály delty, pozorování pelikánů a návštěva tradičních rybářských vesnic a kolonií – to vše dělá z delty Dunaje opravdový přírodní div.

Cena projížďky by vás rozhodně neměla odradit, protože za co jiného dát peníze než za tuhle přírodní krásu? Zároveň doporučujeme místo navštívit na jaře, nebo krátce po létě. Ceny jsou příznivější a lidí je zhruba 5x méně. 

O cenách v Rumunsku píšeme více v předchozím článku. Další dobrodružství nejen v Evropě si můžete přečíst na našem blogu.

Mapa se všemi i bonusovými body do telefonu

Uložte si mapu 80+ míst co navštívit v Rumunsku přímo do telefonu a mějte všechna místa neustále při sobě. 

Sledujte nás na Instagramu

Podobné články

Chcete ušetřit při nákupu letenek? Připravili jsme pro vás podrobné srovnání letenek a vyhledávačů, které vám pomohou najít ty nejlepší ceny. Pokud hledáte nejlepší cenu a nejste závislí na konkrétní letecké společnosti, měli byste využít vyhledávačů letů, které vám ukážou nabídky od různých leteckých společností. Na co si dát pozor...

Každý zmeškaný let může znamenat značné komplikace při cestování. V tomto článku vám vysvětlíme, jak takovou situaci řešit a na co máte nárok. Zmeškání navazujícího letu může být stresující i pro ty nejzkušenější cestovatele. Pokud budete předem vědět, co dělat, můžete se zbavit napětí a rychle jednat. Kdy je zmeškaný...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Picture of Pišta
Pišta
Rád píšu a na Cestuj s batohem jsem hlavní editor našich příběhů, které společně s dalšími členy spoluvytváříme na cestách.

Chcete ušetřit při nákupu letenek? Připravili jsme pro vás podrobné srovnání letenek a vyhledávačů, které vám pomohou najít ty nejlepší ceny. Pokud hledáte nejlepší cenu a nejste závislí na konkrétní

Každý zmeškaný let může znamenat značné komplikace při cestování. V tomto článku vám vysvětlíme, jak takovou situaci řešit a na co máte nárok. Zmeškání navazujícího letu může být stresující i

České Budějovice